NIEDZIELA – XVIII ZWYKŁA, 1 sierpnia 2021 r.

• Dzisiaj rozpoczyna się sierpień – modlimy się o szczęśliwe żniwa dla rolników i o Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracujących przy zbiorach plonów ziemi – niech tegoroczne zbiory będą nagrodą za całoroczny trud i wystarczą na utrzymanie rodzin. Pamiętamy też o ważnych wydarzeniach i rocznicach jak obchody 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, niebawem nasz odpust parafialny ku czci MB Wniebowziętej i wspomnienie cudu nad Wisłą. Wiele historii i wezwanie Kościoła do trzeźwości i abstynencji. Módlmy się o trzeźwość narodu i w naszych rodzinach, a zwłaszcza za młodzież, aby nie wpadła w sidła uzależnień.
  • Dzisiaj o godz. 17:00 włączymy dzwony w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
  • Dzisiaj jest ks. Tomasz /…/.
  • Zbliża się nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej – wszystkich Parafian i Przyjaciół Parafii serdecznie zapraszam. Więcej o odpuście w przyszłą niedzielę.
  • Trwają wakacje. Przypominamy dzieciom i młodzieży o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej. Starajmy się wszyscy o regularną modlitwę i Mszę świętą.
  • Dziękuję za ofiarę złożoną przy poświęceniu pojazdów jako naszą pomoc na środki transportu dla misjonarzy /…/.
  • Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na dekorację kościoła: Zachariasz Jolanta i Sławomir, Zachariasz Joanna i Marek, Hanas Marta i Leonard, Zaborowska Maria, Wiencirsz Ewa i Melchior. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w sobotę od 9:00 proszę: Cichońscy Barbara i Zbigniew, Czerkascy Marianna i Leszek, Puchała Genowefa, Wites Izabela i Krzysztof.
  • Dziękuję … za wszelką pomoc. Dziękuję za ofiary składane na inwestycje w parafii. Tegorczną składkę przeznaczamy na prace związane z położeniem kostki na cmentarzu. Prace potrwają jeszcze w tym tygodniu.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!