Menu Zamknij

Ogłoszenia parafialne

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK C, CYKL II, 7.08.2022 r.

Modlimy się dzisiaj za wszystkich poszkodowanych w wypadku w Chorwacji oraz ich bliskich.

Prosimy Boga o powrót do zdrowia dla rannych, a życie wieczne w Domu Ojca dla zmarłych…

 • W sierpniu modlimy się o szczęśliwe żniwa dla rolników i o Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracujących przy zbiorach plonów ziemi – niech tegoroczne zbiory będą nagrodą za całoroczny trud i wystarczą na utrzymanie rodzin. Pamiętamy też o ważnych wydarzeniach i rocznicach jak obchody 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, niebawem nasz odpust parafialny ku czci MB Wniebowziętej i wspomnienie cudu nad Wisłą. Wiele historii i wezwanie Kościoła do trzeźwości i abstynencji. Módlmy się o trzeźwość narodu i w naszych rodzinach, a zwłaszcza za młodzież, aby nie wpadła w sidła uzależnień.
 • Cokolwiek robimy, czy odpoczywamy, czy pracujemy starajmy się o regularną modlitwę i Mszę świętą.
 • Dzisiaj po Mszy świętej zbieramy ofiarę do puszki jako na pomoc dla Ukrainy wspomagając działalność Sióstr Sercanek z Nowogradu Wołyńskiego…
 • W przyszłą niedzielę będzie drugi ksiądz i okazja do spowiedzi na odpust…
 • W poniedziałek za tydzień /15.08./ nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Wszystkich Parafian i Przyjaciół serdecznie zapraszam.
 • Porządek Mszy świętej: 8.oo /w Węchadłowie, 10.oo, 12.oo /suma odpustowa z procesją wokół kościoła.
 • Wszystkich serdecznie zapraszam na procesję i o asystę jak zwykle proszę: strażaków ze sztandarami i do asysty, Pszczelarzy ze sztandarem, LSO. zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe, starsze i młodsze dziewczynki do sypania kwiatków dla Pana Jezusa. Jeżeli dzieci wyrosły ze strojów komunijnych mogą przyjść w dowolnych strojach, najlepiej kolorowych. Zapraszam Koła Różańcowe, Koła Gospodyń Wiejskich, Grono Przyjaciół Seminarium, Czcicieli MB Fatimskiej. Zapraszam naszą Orkiestrę. Proszę osoby do poniesienia chorągwi i feretronów. Zaprośmy rodzinę spoza parafii. Zaproponujmy komuś z sąsiedztwa podwiezienie do kościoła. Niech MB cieszy się z naszej wobec Niej wdzięczności.
 • Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziół i kwiatów ku czci MB Zielnej. Te bukiety ziół i kwiatów są podziękowaniem Bogu za owoce ziemi, prośbą o ustrzeżenie nas od nieszczęść i głodu, a także prośbą, by Bóg dopomógł nam, aby nasze życie było piękne i owocne.
 • W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych. Odpust zupełny jest to darowanie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie darowane ma kary czyśćcowe za dotychczas popełnione grzechy. Kto uzyska odpust zupełny dla zmarłych ratuje duszę czyśćcową. Warunki wymagane do uzyskania odpustu zupełnego: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Kto nie może spełnić wszystkich warunków do uzyskania odpustu zupełnego może uzyskać odpust cząstkowy.
 • Serdecznie zapraszam.
 • Wykonaliśmy prace przy plebanii polegające na wymianie dachu. Bóg zapłać tym, którzy pomogli w realizacji tego zadania. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli to przedsięwzięcie.
 • Wykonaliśmy inwentaryzację Cmentarza na którą składa się mapa Cmentarza i Regulamin, spis grobów i pochowanych na Cmentarzu. Powstała także strona internetowa Cmentarza. Trwa uzupełnianie danych na podstawie DEKLARACJI DYSPONENTA GROBU/…zobacz…
 • Wczoraj wyruszyła 41. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę /5-13 sierpnia/… Można uczestniczyć duchowo… Lista Pielgrzymów Duchowych znajduje się w zakrystii.
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiarę na dekorację kościoła: Włodarscy Ewa i Piotr, Młyńczak Anna i Marek oraz Katarzyna, Majcher Bożena i Józef, Roter Justyna i Mariusz, Roter Wiesława, Kasza Edyta. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w sobotę od godz. 9:00 proszę: Golik Pelagia i Wiesław, Puchała Pelagia, Puchała Iwona i Tomasz, Hanas Wiesława. Zapraszam.
 • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 • Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze.

Niech Bóg błogosławi Wszystkim!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!