Menu Zamknij

Bp Jan Piotrowski upomina się o miejsce katechezy w szkołach…

Biskup Kielecki Jan Piotrowski skierował do wiernych diecezji i wszystkich ludzi dobrej woli Słowo nt. katechezy szkolnej.

W trosce o dzieło katechetyczne Kościoła w Polsce biskup kielecki zaprasza do wspólnej modlitwy o poszanowanie konstytucyjnych praw polskich obywateli i zagwarantowanie dostępu do szkolnych zajęć religii, powołując się na art. 53.4. Konstytucji RP.

Przestrzega przed powrotem do niechlubnej historii, pisząc: „Zdajemy sobie sprawę, że w minionej historii, w Polsce Ludowej, usuwano katechezę ze szkół kilkukrotnie, czego sam doświadczyłem w 1961 roku. Uderzenie w podstawowe, konstytucyjne prawo obywatelskie do wolności sumienia i religii (art. 53.1. Konstytucji RP) byłoby więc i dziś czymś oburzającym, a zarazem powrotem do niechlubnych kart polskiej historii”.  …więcej…