Parafia Góry Pińczowskie - Aktualności


Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie

Posted by ks. proboszcz on 9 grudnia 2018
Posted in aktualności 

Dzisiaj Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. więcej

w tym tygodniu…

Posted by ks. proboszcz on 2 grudnia 2018
Posted in aktualności 

Dzisiaj rozpoczyna się Adwent i nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Niech Duch Święty nas prowadzi po drogach czasu i uzdalnia do mężnego wyznawania wiary.
 Zapraszamy do dobrego przeżycia adwentowego czasu: do postanowień adwentowych i na Roraty. Szczególnie serdecznie zapraszam dzisiaj do udziału w Rekolekcjach i spowiedzi rekolekcyjnej …

więcej w Ogłoszeniach…

Adwent

Posted by ks. proboszcz on 25 listopada 2018
Posted in aktualnościmodlitwa 

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego /kościelnego/. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent.
Zapraszamy do jak najlepszego przeżywania Adwentu. Zróbmy sobie postanowienia adwentowe. Jeśli ktoś ma dylemat: czy przez Adwent odmawiać sobie słodyczy, czy odmawiać codziennie modlitwę, niech wybierze to drugie, a w codziennej modlitwie prosi Boga, żeby udało mu się ograniczyć spożywanie słodyczy. Już dziś zapraszam na Roraty, które będziemy odprawiać w Adwencie.
Szczególnie serdecznie zapraszam na Rekolekcje, które rozpoczną się wraz z Adwentem – już w przyszłą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi o. Romuald Wilk, który jest karmelitą posługującym obecnie w Piotrkowicach k. Chmielnika. Bardzo ważna jest rekolekcyjna spowiedź! Jeśli dobrze odprawimy Rekolekcje, wyspowiadamy się i przyjmiemy Komunię Świętą możemy uzyskać ODPUST ZUPEŁNY. Dopomóżmy innym w dotarciu na Rekolekcje. 
Patronem Rekolekcji będzie św. Jan Paweł II, którego prosimy o opiekę i wstawiennictwo u Boga.

Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas
Gdy Chrystus puka w drzwi, może ostatni raz!