II NIEDZIELA ADWENTU, 9.12.2018 r.
Dzisiaj 2 z 4 niedziel Adwentu.
 Dziękuję za udział w rekolekcjach. Dziękuję za pomoc starszym w dotarciu do kościoła. Pozdrawia rekolekcjonista – o. Romuald.
 Dzisiaj Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszki na ten cel. I my także zbieramy przy wyjściu z kościoła ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 Zapraszamy do dobrego przeżycia adwentowego czasu: do postanowień adwentowych, na Roraty i do adwentowej spowiedzi. I w tym roku podczas Rorat dzieci otrzymują kartonową choinkę, którą ubierają naklejkami, które otrzymują na Roratach. Ta choinka będzie pamiątką Adwentu i ozdobą na święta. Dzieci też stroją drzewko adwentowe swoimi adwentowymi dobrymi uczynkami. To drzewko wstawimy do szopki na Boże Narodzenie jako prezent dzieci dla Pana Jezusa. Roraty w tym tygodniu o 16.oo /we wtorek o 16.3o, a w sobotę o godz. 18.oo/. Zapraszam z lampionami.
 Zapraszamy dzieci po Mszy świętej do zakrystii po naklejki do książeczek.
 Wszystkich chorych i starszych którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach i nie dostaną się też do kościoła odwiedzę z Komunią Świętą przed Świętami w poniedziałek 17 grudnia. Dziś i w niedzielę za tydzień, ewentualnie telefonicznie, można zapisywać chętnych.
W zakrystii są do nabycia Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 W środę przypada 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Dołączmy do modlitwy za tych, którzy poświęcali się dla wolnej Ojczyzny.
Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia, a także za ofiarę na dekorację kościoła: Komur Zofia i Jerzy, Zieliński Grzegorz, Kozłowska Zdzisława, Zawora Otylia, Porębska Janina, Puchała Władysław. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.oo proszę: Chojnowscy Joanna i Wojciech, Ciombor Agnieszka, Cepak Marzena i Leszek. Zapraszam. Dziękuję mieszkańcom Gór. W następnej kolejności prosił będę mieszkańców Tomaszowa.
 Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze Pozdrawiam wszystkich.

SZCZĘŚĆ BOŻE. SZCZĘŚLIWEGO TYGODNIA.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!