Menu Zamknij

Kolejny projekt z pierwszopiątkowych ofiar zrealizowany!

Otrzymaliśmy wiadomość z Peru – od ks. Grzegorza Pańczyka. Zachęcamy do lektury.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Z wielką radością przesyłam serdeczne pozdrowienia z misji w Peru, z parafii Puerto Bermudez w której pracuję od 11 lat jako misjonarz Fidei Donum.

Tak, jak na całym świecie, w mojej parafii również, czas pandemii był próbą wiary i człowieczeństwa. Dzięki ogromnej pomocy Caritas Peru udało się wspólnie zorganizować pomoc dla najuboższych.
Wiele Parafii naszego Wikariatu wykazało ogromne zaangażowanie w budowę urządzeń do produkcji tlenu medycznego. Pomimo tak wielu działań, wielu parafian zmarło, środki medyczne były niewystarczające. Od sierpnia ubiegłego roku powoli życie zaczęło wracać do normy tzn. można było nieoficjalnie i z wieloma obostrzeniami uczestniczyć we Mszy św. Dopiero kilka dni temu, tj. 27 października 2022 r., po 956 dniach od ogłoszenia został zniesiony oficjalne stan wyjątkowy. …DALEJ…