Parafia Góry Pińczowskie - Aktualności

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Posted by ks. proboszcz on 23 kwietnia 2018
Posted in aktualności

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę, 6 maja 2018 r. o godz. 12.oo.

Przygotowanie Liturgiczne /próby/:

1/. poniedziałek, 30 kwietnia o godz. 17.3o;

2/. we wtorek, 1 maja o godz. 17.3o.

Spowiedź – w piątek, 4 maja o godz. 16.3o

TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA

Posted by ks. proboszcz on 22 kwietnia 2018
Posted in aktualnościmodlitwa

Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocy nazwana została Niedzielą Dobrego Pasterza. Ewangelia przytacza słowa Pana Jezusa, który mówił, że On jest dobrym Pasterzem, który oddaje życie za owce. Dzisiejsza Niedziela Rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele.

Poniżej modlitwa Papieża Franciszka. Prosimy o modlitwę w tym tygodniu za powołanych.

MODLITWA OJCA ŚWIĘTEGO BENDYKTA XVI W INTENCJI POWOŁAŃ

Ojcze, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowani Sakramentów, za pomocą których nieustannie odnawiasz Twoich wiernych. Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, którzy będą mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, Sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata. Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy poprzez sakrament Pojednania będą rozszerzać radość Twojego przebaczenia. Spraw, Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia Ducha Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołanie kapłańskie i do życia konsekrowanego. Wspieraj Biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii. Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. Amen.

Niedziela Biblijna

Posted by ks. proboszcz on 15 kwietnia 2018
Posted in aktualności

DZISIAJ III Niedziela Wielkanocy – Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który zachęca nas do częstszego korzystania z Pisma świętego i rozpoznawania w nim Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Pisma świętego.