Druga Niedziela Adwentu, rok B, 10.12.2017 r.

• DZISIAJ 2 niedziela Adwentu.
  • Dzisiaj Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszki na ten cel. I my także zbieramy przy wyjściu z kościoła ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  • Zapraszamy do dobrego przeżycia adwentowego czasu: zapraszamy do postanowień adwentowych, na Roraty i do adwentowej spowiedzi. I w tym roku dzieci otrzymują kartonową choinkę, którą ubierają naklejkami. Dzieci też stroją drzewko adwentowe swoimi adwentowymi dobrymi uczynkami. To drzewko wstawimy do szopki na Boże Narodzenie jako prezent dzieci dla Pana Jezusa. Roraty w tym tygodniu o 16.oo, a w sobotę o godz. 17.oo.
  • Wszystkich chorych i starszych którzy nie mogli wziąć udziału w rekolekcjach i nie dostaną się też do kościoła odwiedzę z Komunią Świętą przed Świętami w poniedziałek 18 grudnia. Dziś i w niedzielę za tydzień można zapisywać chętnych.
  • Dzieci i młodzież systematycznie uczęszczających na Mszę Świętą zapraszamy do konkursów w kościele: dzisiaj oddajemy 5 zadanie, a za tydzień wyniki konkursu.
  • W środę 36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Dołączmy do modlitwy za tych, którzy poświęcali się dla Ojczyzny.
  • W zakrystii są do nabycia Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • W tym tygodniu p. Organista odwiedzi z opłatkami: Poniedziałek: Sadek i Polichno; Wtorek: Kołków; Środa: Tomaszów; Piątek: Zagajów; Sobota: Zagajów i Karolów.
  • Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia a także za ofiarę na dekorację kościoła z Polichna: Stawiarski Rafał, Golik Pelagia i Wiesław, Jasiołek Halina, Puchała Pelagia i Wiesław, Puchała Iwona i Tomasz, Hanas Wiesława. Serdecznie dziękuję. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.oo proszę dalej z Polichna: Puchała Krystyna i Jan, Pituła Teresa, Stefańscy Agnieszka i Marcin, Stefańscy Jolanta i Janusz, Stefańscy Alicja i Józef. Zapraszam.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj Dobre Nowiny.
  • Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze.
  • Dziękuję o. Rafałowi za obecność, pomoc i posługę Słowa i spowiedzi świętej. W imieniu Parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne. Niech Bóg ojca Rafała wspiera i mu błogosławi także dla naszego pożytku.
  • Pozdrawiam wszystkich! Zapraszam ponownie, zwłaszcza na Roraty. SZCZĘŚLIWEGO TYGODNIA. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Proboszcz, Ks. Bogdan Szymkiewicz