XXIX niedziela zwykła, rok A, 22.10.2017 r.

Dzisiaj Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Ofiara składana na tacę przeznaczona jest na misje. Jesteśmy przez Boga posłani, aby dawać świadectwo swojej wiary jak możemy tam gdzie jesteśmy. Poprzez pomoc misjonarzom stajemy się misjonarzami.

Dzieci i młodzież systematycznie uczęszczających na Mszę Świętą zapraszamy do konkursów w kościele. Zapraszamy do zakrystii po 3 zadanie konkursowe, a rozwiązanie trzeba oddać w przyszłą niedzielę.

Jeszcze dzisiaj można w zakrystii złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję” – w obronie chorych nienarodzonych dzieci. Więcej na plakacie w gablotce przed kościołem.

Za tydzień w niedzielę prosimy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 12.oo, a po Mszy świętej spotkanie.

Zapraszamy do odmawiania Różańca. Dziękuję za prowadzenie Różańca w kościele: KR, GPS, dzieciom i młodzieży z ZPO z Gór i Węchadłowa. Kto nie może przyjść do kościoła niech modli się w domu: kto nie może całego Różańca dziennie niech odmówi cząstkę, a kto nie może cząstki niech odmówi dziesiątkę. Pamiętajmy o Różańcu, o który tak bardzo prosiła Matka Boża.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych. Można zamawiać Wypominki, które czytać będziemy od 1 listopada w kościele lub w kaplicy o godz. 8.oo, 10.oo, 12.oo. Wypominki zamieszczone będą też na naszej stronie internetowej. Są kartki na wypominki. Aby uniknąć nieporozumień i pomyłek najlepiej osobiście podawać Wypominki. Zachęcam tez do zamawiania za zmarłych Mszy Świętych, które są największym darem dla zmarłych. Porządkując groby zmarłych zachowajmy porządek na całym cmentarzu i przy śmietnikach. Segregujmy śmieci. Wchodząc na cmentarz odmówmy modlitwę za wszystkich spoczywających na cmentarzu, a wtedy wizyta nasza na cmentarzu będzie dla wszystkich pożyteczna.

W przyszłą niedzielę będzie u nas o. Rafał OCist z Jędrzejowa. Będzie okazja do spowiedzi, aby na Wszystkich Świętych można było skorzystać z łaski odpustu zupełnego dla zmarłych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia a także za ofiarę na dekorację kościoła z Gór: Ćmakowscy Beata i Leszek, Mazur Anna i Marcin, Mazurkiewicz Maria, Świetlik Ewa i Michał, Bakalarz Henryk, Graboń Marta i Leonard. Dziękuję Kamilowi, Milenie oraz Roksanie! Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w sobotę o godz. 9.oo proszę z Tomaszowa: Sęk Iwona i Krzysztof, Góras Wiesława, Cepak Wiesława i Mieczysław, Domagała Barbara i Ryszard, Wiązania Małgorzata i Andrzej, Wójcik Mirosława.  Zapraszam.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziękuję stałym odbiorcom i czytelnikom.

Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze. Pozdrawiam wszystkich SZCZĘŚĆ BOŻE. SZCZĘŚLIWEGO TYGODNIA. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Proboszcz, Ks. Bogdan Szymkiewicz