XX niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego, rok B, 19.08.2018 r.

 Dzieci i młodzież systematycznie uczęszczających na Mszę Świętą zapraszamy do konkursów w kościele. Dzisiaj dzieci oddają 11 zadanie.
 Jutro rozpoczyna się VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Więcej informacji na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej.
 W przyszłą niedzielę uroczystość MB Częstochowskiej. Na każdej Mszy świętej odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego i zaśpiewamy: Maryjo Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam!
 Dziękuję za udział w parafialnym odpuście ku czci MB Wniebowziętej. Dziękuję za obecność i dar wspólnej modlitwy: Parafianom i Gościom. Bardzo dziękuję: KGW, KR, GPS, Czcicielom MB Fatimskiej. Dziękuję tym, którzy ponieśli chorągwie i feretrony podczas procesji. Dziękuję Strażakom. Dziękuję naszej orkiestrze. Bardzo dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiatki na procesji i ich rodzicom. Nie zawiodła LSO – dziękuję! Serdecznie dziękuję tym którzy zatroszczyli się o wystrój świąteczny naszego kościoła i otoczenia – Bóg zapłać! Wszystkim wymienionym i nie wymienionym, którzy dopomogli w tym, aby święto MB i odpust miały jak najbardziej uroczysty charakter składam serdeczne Bóg zapłać!
 Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia przed odpustem, a także za ofiarę na dekorację kościoła z Sadku: Zachariasz Janina i Marek, Chabińscy Teresa i Henryk oraz Dagmara, Zachariasz Beata i Robert oraz Kacper, Kocjan Helena i Józef, Strączek Agata i Paweł, Wites Genowefa, Szczerba Olga, Górniak Katarzyna i Andrzej. Bóg zapłać!
 Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia po odpuście, a także za ofiarę na dekorację kościoła z Gór: Sobczyk Barbara i Sławomir oraz Szymon, Ciszek Wiesława i Józef, Ciszek Małgorzata i Adam oraz Kuba, Bieleccy Stanisława i Ryszard, Wójcik Barbara i Stanisław. Serdeczne Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.oo proszę dalej z Gór: Bakalarz Urszula i Henryk, Pasternak Dariusz, Kasprzyk Małgorzata i Piotr, Kwiecień Małgorzata i Andrzej. Zapraszam.
 Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 Można już zamawiać Msze święte na 2019 rok. Prośba, żeby na razie zajmować 1 – 2 w niedzielę a inne w pozostałe dni tygodnia.
 Pozdrawiam wszystkich. Szczęśliwego Tygodnia! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!