XXVIII niedziela zwykła – rok B, 14.10.2018 r.

 Dzisiaj – Dzień Edukacji Narodowej. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom naszych szkół za ich trud pedagogiczny i wychowawczy. Modlimy się za nich spełniając przykazanie „Czcij ojca swego i matkę swoją”, ale także dlatego, że wierzymy, iż modlitwą najlepiej możemy przed Bogiem wyrazić im naszą wdzięczność. Starsi też wspomnijmy w modlitwie naszych nauczycieli i wychowawców.
 Zapraszamy dzieci po Mszy świętej do zakrystii po naklejki.
 We wtorek 16.10. przypada 40 rocznica wyboru Jana Pawła II, a dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za osobę Ojca Świętego Jana Pawła II, a także wspieramy fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagający zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II obchodzimy 22 października w rocznice rozpoczęcia pontyfikatu. Zachęcam do modlitwy do św. Jana Pawła II, który ogłoszony został papieżem rodziny.
 W środę – święto św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia i Dzień Modlitw za Służbę Zdrowia . Modlimy się za wszystkich Pracowników Służby Zdrowia.
 Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.
 W październiku pamiętajmy o Różańcu. Zapraszam do kościoła na wspólną modlitwę różańcową /dziękuję za prowadzenie Różańca KR, GPS, dzieciom i młodzieży z ZPO z Gór i Węchadłowa. Kto nie może przyjść do kościoła niech modli się w domu: kto nie może całego Różańca dziennie niech odmówi cząstkę, a kto nie może cząstki niech odmówi dziesiątkę. Pamiętajmy o Różańcu, o który tak bardzo prosiła Matka Boża.
 Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.
 Można zapisywać Wypominki, które rozpoczniemy czytać od listopada. Jeśli nie będzie zastrzeżeń Wypominki będą też opublikowane na stronie internetowej parafii.
 Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia, a także za ofiarę na dekorację kościoła z Gór: Młyńczak Izabela, Staszowscy Maria i Stanisław, Zimoląg Małgorzata, Czaplińscy Aneta i Rafał, Wyczyńska Wiesława. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.oo proszę dalej z Gór: Stanek Marta i Jerzy, Pawlik Elżbieta i Władysław, Pasternak Lidia i Tadeusz, Czekalscy Iwona i Grzegorz. Zapraszam.
 Dziękuję za wsparcie dzieła remontu. Kto by mógł jeszcze pomóc finansowo proszę o ofiarę na ten cel.
 Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Solenizantów tego tygodnia i obchodzących rocznice oraz jubileusze. Pozdrawiam wszystkich. Szczęśliwego Tygodnia!
 Za tydzień wybory samorządowe. Pomódlmy się wspólnie o dobre Polaków wybory i sprawiedliwą, a przychylną ludziom, także wierzącym, władzę.
Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi
Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.