VI Niedziela Zwykła, rok B, 11.02.2018 r.

 Dzisiaj przypada święto MB z Lourdes i XXVI Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i ich rodziców na comiesięczne spotkanie o godz. 12.oo. Dzieci i młodzież systematycznie uczęszczających na Mszę Świętą zapraszamy do konkursów w kościele: dzisiaj dzieci oddają 2 zadanie w tym roku.

W Środę – Popielec. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.oo i 17.oo, a w Węchadłowie o 15.3o. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Czas ten ma nas przygotować do dobrego przeżywania wielkiej Tajemnicy naszego odkupienia jakim jest Męka, Śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (3 bezmięsne posiłki w tym jeden do syta). Droga Krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w naszym kościele w piątki o godz. 16.3o, a po niej Msza święta. W niedziele Wielkiego Postu odprawiamy w naszym kościele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 12.oo. Za udział w Nabożeństwach Wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszam.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia a także za ofiarę na dekorację kościoła z Kołkowa: Przęzak Sylwia i Adam oraz Kacper, Rosik Jadwiga i Bogdan, Karczmarczyk Wanda i Jan, Michno Magdalena i Tomasz, Ryński Janusz. Dziękuję tym osobom i wszystkim mieszkańcom Kołkowa za 6 tygodni naszych starań o czystość w kościele i w jego otoczeniu. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu, w sobotę od 9.oo proszę już z Zagajowa: Gnidzińscy Renata i Janusz, Bębenek Mariola i Andrzej, Skorupa Wioletta i Bogdan, Jakubowscy Elżbieta i Jerzy, Stawiarscy Agata i Łukasz. Zapraszam.

Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziękuję stałym odbiorcom i czytelnikom.

Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze w tym tygodniu. Pozdrawiam wszystkich. Szczęśliwego tygodnia! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Proboszcz, Ks. Bogdan Szymkiewicz