Ojciec św. Franciszek mianował biskupem pomocniczym w Kielcach ks. Andrzeja Kaletę. Z tej okazji Ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski skierował do diecezjan swoje słowo.

Drodzy Diecezjanie!

W minioną środę (8 listopada br.) otrzymaliśmy radosną wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek mianował ks. prałata Andrzeja Kaletę, wikariusza biskupiego ds. stałej formacji kapłanów diecezji kieleckiej, biskupem pomocniczym naszej diecezji. Biskup Nominat pochodzi z Buska-Zdroju. Jest kapłanem od 1985 r. W tym czasie spełniał różne posługi, m in. przez wiele lat był wychowawcą i wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach oraz dyrektorem biblioteki seminaryjnej. Był wykładowcą na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W latach 2014-16 był proboszczem parafii Kościelec.

Święcenia biskupie ks. Andrzej Kaleta przyjmie w sobotę 9 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Kielcach.

Dzieląc się z Wami tą radością, zapraszam do udziału w uroczystościach związanych z sakrą biskupią. Proszę jednocześnie o modlitwę, aby Ksiądz Biskup Andrzej odznaczał się wiernością Bogu, ludziom, powołaniu i Ojczyźnie, zgodnie z mottem swojej posługi biskupiej Fidelitas (Wierność).

Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa

Wasz Biskup † Jan Piotrowski